Jestliže se vám tento newsletter nezobrazuje správně, klikněte prosím ZDE.

Krkonoše a podkrkonoší
Foto: Miloš Šálek

Krkonoše - jedinečné navenek, přátelské uvnitř

Krkonoše a podkrkonoší

Nový tištěný celoroční Kalendář akcí v Krkonoších

Kalendář kulturních, sportovních a společenských událostí připravovaných na nadcházející rok vzniká vždy ve spolupráci s krkonošskými informačními centry Krkonoš. V elektronické podobě si ho můžete pročíst na webových stránkách www.krkonose.eu. Nově vychází Kalendář událostí s výběrem TOP akcí v tištěné podobě pro vás i vaše hosty.


Více informací
Nový tištěný celoroční Kalendář akcí v Krkonoších
České hory se připravují na zimní sezónu

České hory se připravují na zimní sezónu

Asociace horských středisek ČR vydala tiskovou zprávu plnou novinek pro letošní zimní sezonu. Skiareály v Krkonoších i ostatních koutech ČR do svého rozvoje a zkvalitnění služeb investovala několik stovek milionů korun. Tyto investice znamenají vyšší komfort pro lyžaře i lepší služby.


Více informací

Soutěž „Namaluj svůj NEJ-sport“

Svazek Krkonoše vyhlašuje soutěž o voucher na sportovní a adrenalinový zážitek od agentury Yellow Point. A jak můžete vyhrát? Je to úplně jednoduché. Namalujte svůj oblíbený sport. Nic víc, nic míň. Vezměte si list papíru a pastelky, nebo cokoliv jiného, čím rádi malujete, a nechte se unést světem barev a fantazie. A pokud se neodvážíte vy, řekněte svým dětem, ať namalují obrázek svého oblíbeného sportu.


Více informací
Soutěž „Namaluj svůj NEJ-sport“
Krkonoše, jak je možná neznáte v deníku Metro

Krkonoše, jak je možná neznáte v deníku Metro

Svazek Krkonoše v rámci projektu Síť hospodářského rozvoje česko-polského příhraničí provedl polské a české novináře po jedinečných místech v našich nejvyšších horách. Krásná ale přesto méně známá místa navštívili novináři na české i polské straně Krkonoš. A jak se jim líbí naše hory? Která místa navštívili, a proč byste se tam měli jít podívat i vy? Tak to vám přiblíží článek zveřejněný v pražském, brněnském a českobudějovickém deníku Metro.


Více informací

České Krkonoše mají přes 11 milionů návštěv ročně

Že Krkonošský národní park patří k nejnavštěvovanějším chráněným územím v Evropě – v přepočtu na plochu i v absolutních číslech – víme už dlouho. Nyní známe přesná data, která ukazují, že návštěvníků nejvyšších hor naší republiky je ještě víc, než jsme si mysleli. V roce 2017 navštívilo Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo 3 657 254 lidí, kteří zde dohromady strávili 11 324 528 tzv. „osobodní“.


Více informací
České Krkonoše mají přes 11 milionů návštěv ročně
Cyklotrasy v Krkonoších – nová videa

Cyklotrasy v Krkonoších – nová videa

V průběhu letošního roku jsme naplánovali a společně projeli několik cyklotras v Krkonoších. Prvních pět videí můžete nyní shlédnout na našem Youtube kanále „Krkonoše Svazek“ a rozmyslet se, která trasa je pro vás nejlákavější, kterou si příští jaro projedete. Anebo vyzkoušejte všechny, a pak nám dejte vědět, jak se vám výlet na kole líbil. Těšit se můžete v příštím roce i na novou cyklobrožuru. 


Více informací

Aplikace záchranka

Při záchraně života jde o minuty. Pro rychlý příjezd záchranné služby, nebo přílet vrtulníku je důležitá přesná znalost místa zásahu. Jednoduchým přidržením nouzového tlačítka kontaktujete linku 155. Současně záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu. Pomoc je na cestě...Aplikace vám také pomůže zjistit vaši přesnou GPS polohu nebo zde najdete interaktivní návod první pomoci.


Více informací
Aplikace záchranka
Nová zimní Krkonošská sezona

Nová zimní Krkonošská sezona

Se začínající zimou opět Svazek Krkonoše vydává Krkonošskou sezonu. Získáte ji zdarma v průběhu prosince v krkonošských informačních centrech. A jaké články a užitečné informace se tu dočtete? Tipy kam na běžky či sjezdovky, jaké trasy jsou povolené pro skialpinisty, co podniknout když nelyžujete, kde si prohlédnout nebo vyzkoušet tradiční krkonošská řemesla a mnoho dalšího.


Více informací

Medical Point ve Špindlerově Mlýně

Jak řeší ošetření zraněných pod sjezdovkami ve Skiareálu Špindlerův Mlýn? I v letošním roce bude během zimní sezony v lyžařském areálu Sv. Petr otevřena traumatologicko-chirurgická ambulance, smluvní partner zdravotních pojišťoven, denně od 8.30 do 16.30 hodin. Péči budou zajišťovat lékaři Nemocnice Vrchlabí.


Více informací
Medical Point ve Špindlerově Mlýně
Vánoční fantazie v Poniklé

Vánoční fantazie v Poniklé

Vytvořte si v kreativní dílně firmy Rautis originální vánoční perličkovou ozdobu. Potěšíte svoji duši při tvoření a uděláte radost svým blízkým originálním dárkem. Základy montáže se naučíte díky zkušeným lektorkám a pak si můžete koupit tvořivou sadu tzv. hobby set i domů. Vytvářet skleněné perličkové hvězdičky i jiné ozdoby můžete podle návodu i dle vlastní fantazie.


Více informací

TOP akce Krkonoše – prosinec 2018

Poslední měsíc v kalendáři ovládne paní Zima, zahalená do bílého šatu. Zmrzlou bílou křídou vykreslí krajkoví do oken krkonošských chaloupek a vzduch provoní cukroví, pečené kaštany a svařené víno. Nastává čas vánoční, čas zpívání koled, jarmarků, koncertů, mikulášských nadílek, betlémů, ale i začínající lyžařské sezóny a loučení se starým rokem. Kulturní zážitky, oslavy a sněhem naplněné akce najdete v naší pestré nabídce.


Více informací
TOP akce Krkonoše – prosinec 2018
Krkonoše a podkrkonoší

ADVENT A VÁNOČNÍ SVÁTKY V KRKONOŠÍCH

Vánoce se pomalu blíží, přijďte se naladit na jejich nezaměnitelnou atmosféru k nám do Krkonoš!

Nakupte vánoční dárky pro své blízké, nechte se inspirovat tipy na originální vánoční dekoraci, rozsviťte vánoční stromy po krkonošských městech, nebo se v nevyhnutelném předvánočním shonu jen na chvilku zastavte a vyslechněte koledy. 

Z pestré nabídky pořádaných akcí "Advent a vánoční svátky v Krkonoších" si jistě vybere každý.Krkonoše a podkrkonoší

Facebook Twitter Google+

Krkonoše - svazek měst a obcí
Zámek 1
543 01 Vrchlabí

E-mailsvazek@krkonose.eu

WWWwww.krkonose.eu

Odrážka Unikátní Krkonoše
Odrážka Turisté a cyklisté vítejte
Odrážka Lyžařský ráj
Odrážka Krkonoše pro všechny
Odrážka Hory zážitků
Odrážka Služby a doprava

Odrážka Newsletter
Odrážka Archiv

Krkonoše a podkrkonoší

Pokud chcete zrušit zasílání e-mailů, klikněte na tento odkaz: ZDE