Jestliže se vám tento newsletter nezobrazuje správně, klikněte prosím ZDE.

Krkonoše a podkrkonoší
Marcel Binder

Krkonoše - jedinečné navenek, přátelské uvnitř

Krkonoše a podkrkonoší

Přijměte pozvánku do Horní Branné

Najdete zde hrobku sv. Kříže rodu Harrachů, místní expozice vás seznámí s životem pod horami a můžete se projít až k Martinickým rybníkům. Trasu, která je dlouhá necelých 10 kilometrů, si mohou méně zdatní zkrátit a projít si zdejší naučnou stezku. Hrobku sv. Kříže navštívil v rámci oslav 290. výročí položení základního kamene kostela sv. Vavřince v Jilemnici kardinál Dominik Duka společně s celou řadou vzácných hostů a uskutečnil zde vzpomínkový akt a také požehnání obci Horní Branné.


Více informací
Přijměte pozvánku do Horní Branné
KRKONOŠE originální produkt® - symbol tradice a kvality

KRKONOŠE originální produkt® - symbol tradice a kvality

S přírodou krkonošských hor i kopců podhůří se snoubí tradice předků a um současných řemeslníků, zemědělců a tvůrců. Výrobky z Krkonoš mají dobrý základ a jsou pečlivě ověřeny. Zakupte si při vaší návštěvě hor některý z certifikovaných výrobků a podpořte tím místní obyvatele. Certifikované produkty do svých řad nově přivítali například Krkonošskou pivní stezku, nebo Pivovar Trautenberk.


Více informací

Kam s dětmi, když prší? Třeba do Harrachova!

Protože míst, do kterých se můžete vydat, je tu opravdu mnoho! Místní sklárna a pivovar pořádá nejen pravidelné exkurze do sklárny, ale nově je v provozu i tvořivá dílna pro děti. Je určena všem návštěvníkům, kteří si chtějí dovézt z Harrachova hezkou vzpomínku. Ski muzeum zaujme všechny milovníky lyžování a expozice Šindelka potěší všechny zájemce o myslivost a lesnictví. Na vlastní oči uvidí i přezimovací obůrku a pestrou zvířenu žijící v lesích.


Více informací
Kam s dětmi, když prší? Třeba do Harrachova!
Vrchlabí se chlubí vylepšeným pumptrackem

Vrchlabí se chlubí vylepšeným pumptrackem

Medvědí Pumptrack Lážo Plážo, který využívají malí i velcí sportovci, vznikl díky dobrovolníkům, kteří jej zafinancovali, postavili a i nadále se o něj starají. Naleznete jej v areálu Vejsplachy ve Vrchlabí. Je vhodný pro zkušené jezdce, děti i začátečníky a každý si zde užije spoustu zábavy. Tak vzhůru na kolo! 


Více informací

Péče o krkonošské louky pokračuje

Na krkonošských horských loukách se můžete potkat s ovečkou, která upozorňuje na místa, na kterých Správa KRNAP spolu s krkonošskými hospodáři obnovuje takovou péči o louky a pastviny, která jim pomáhá. Po projektu LIFE Corcontica přichází nyní nový projekt Obnovný management krkonošských luk, opět s podporou Evropské unie. Tento projekt potrvá až do roku 2023.


Více informací
Péče o krkonošské louky pokračuje
Udělejte si radost!

Udělejte si radost!

Pro všechny milovníky našich nejvyšších hor přinášíme novinku - velký nástěnný kalendář Staré Krkonoše 2020. Jste zvědaví, jaká místa v kalendáři navštívíme? Velkou Úpu, Horní Maršov, Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, Spálený Mlýn, Temný Důl, Obří důl, Luční boudu, Labskou boudu, Svobodu nad Úpou, Malou Úpu a Černou horu. Krásné snímky vám zpříjemní každý nový den roku 2020.


Více informací

Blíží se Přistání na Černé hoře

Udělejte si v sobotu 14. září výlet na Černou horu a těšte se na den plný her, soutěží, dílniček, virtuální reality, únikových her, testování kol, koloběžek i dalších překvapení v kosmonautickém stylu přímo na přistávací ploše Dětského parku Kabinka ve výšce 1260 m n.m. Cesty k přistávací ploše a zpět (jízdy kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu a zpět) budou o víkendu 14. a 15. září 2019 zdarma pro děti a juniory do 18 let. Vstup do Dětského parku Kabinka bude bezplatný.


Více informací
Blíží se Přistání na Černé hoře
TOP akce v Krkonoších – září 2019

TOP akce v Krkonoších – září 2019

Prázdniny utekly jako voda, dopřály nám odpočinek, nabily nás elánem. A komu je líto, že jsou u konce, může si odpočinout a zrelaxovat u některé skvělé akce, které nás v září čekají. Je opravdu na co se těšit.


Více informací
Krkonoše a podkrkonoší

Podzimní Krkonoše ze sedla kola

Prázdninami provoz Krkonošských cyklobusů nekončí! V září se jimi svezete od čtvrtka do neděle a ve svátek. Budou připraveny spolehlivě vás dopravit na vámi vybrané místo a ušetřit vám tak plno času i sil. Přejeme vám pohodové výletování!

 Jízdní řády ke staženíKrkonoše a podkrkonoší

Facebook Twitter Google+

Krkonoše - svazek měst a obcí
Zámek 1
543 01 Vrchlabí

E-mailsvazek@krkonose.eu

WWWwww.krkonose.eu

Odrážka Unikátní Krkonoše
Odrážka Turisté a cyklisté vítejte
Odrážka Lyžařský ráj
Odrážka Krkonoše pro všechny
Odrážka Hory zážitků
Odrážka Služby a doprava

Odrážka Newsletter
Odrážka Archiv

Krkonoše a podkrkonoší

Pokud chcete zrušit zasílání e-mailů, klikněte na tento odkaz: ZDE