Jestliže se vám tento newsletter nezobrazuje správně, klikněte prosím ZDE.

Krkonoše a podkrkonoší
Foto: Radek Drahný

Krkonoše leží na česko-polském pomezí v délce 36 km. Jsou nejvyšším horským celkem Sudetského pohoří, s nespornou geografickou výjimečností.

Vnější Krkonošský hřeben (Violík, Vysoké Kolo, Sněžka) je vyšší a kopíruje státní hranici. Vnitřní hřeben dělí zářez horního toku Labe na část západní (Lysá hora, Kotel...) a východní (Kozí hřbety, Studniční hora...). Krkonošské rozsochy vybíhají z hřbetů jižním směrem (Žalý, Zadní Planina, Rýchory).

Krkonoše a podkrkonoší

PressTrip Krkonoše

Ve dnech 20. - 21. 6. 2018 se na trasu ve směru Harrachov – Špindlerův Mlýn – Pec pod Sněžkou vydala nenápadná skupinka sedmi pěšáků čítající převážnou část novinářů. Pod organizační taktovkou Svazku Krkonoše si vzali za cíl zmapovat pro čtenáře hřebenovou část nejvyšších českých hor a pak se následně v tištěných i elektronických médiích podělit o nevšední zážitek z pěší turistiky a s batohem na zádech


Více informací
PressTrip Krkonoše
V Krkonoších platí zákaz používání dronů

V Krkonoších platí zákaz používání dronů

V souvislosti s loňskou novelou zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, vstoupil v platnost také zákaz používání dronů na území všech českých národních parků. Dronů v posledních letech zásadně přibývá a zákon tak reagoval na aktuální vývoj s cílem zabránit zbytečnému rušení živočichů, především ptáků, ale také zajištění klidu návštěvníků národního parku. 


Více informací

Orazítkujete si Krkonoše

Jste nadšení výletníci a objevovatelé? A rádi si hrajete? Vydejte se s dětmi po stopách Krakonoše objevovat jedinečná místa Krkonoš. Můžete vyrazit pěšky nebo i na kole do našich nejvyšších českých hor i jejich podhůří a orazítkovat si Krkonoše s naší razítkovací hrou „Po stopách Krakonoše“. Navštívíte pěkná místa v Krkonoších, která třeba ještě neznáte.


Více informací
Orazítkujete si Krkonoše
Nový dětský park otevřeli na Černé hoře

Nový dětský park otevřeli na Černé hoře

Šest aktivit, kabinková lanovka, sjezd na horských koloběžkách a k tomu navíc krásné výhledy. Jestli hledáte místo, kde se toto léto rozhodně nebudete nudit, měli byste vyrazit na Černou horu v Krkonoších. 


Více informací

Nostalgické jízdy na Zubačce

Zvláštní ozubnicové i parní vlaky se vydávají na svoji jízdu po celé léto. 21. července se můžete svést motorovou ozubnicovou lokomotivou T426.0, motorovým vozem M240.056 nebo vozy Balm, Balm Bistro. Vlaky budou projíždět na trase Kořenov – Tanvald a zpět a Tanvald – Harrachov a zpět. Doprovodný program proběhne v Kořenově, kde je pro návštěvníky připraveno bohaté občerstvení a možnost projet se důlním vláčkem.


Více informací
Nostalgické jízdy na Zubačce
Krkonošská pivní stezka

Krkonošská pivní stezka

Krkonošská pivní stezka propojuje minipivovar Pivovarská Bašta a Hendrych ve Vrchlabí, Pension Andula u Friesových bud ve Strážném, Paroháč na Luční boudě, Trautenberk v Malé Úpě a nejnovější Pecký pivovar v Peci pod Sněžkou. Na výpravu za lahodnými krkonošskými pivy se můžete vydat pěšky i na kole po značených cyklotrasách, a také využít Krkonošské cyklobusy.


Více informací

Hřbitovní stezka „Za pamětí Vrchlabí“

Hřbitov vznikl ve Vrchlabí více jak před dvě stě lety a je součástí městské památkové zóny. Nově vzniklá stezka a její stručný průvodce, vás provede po zajímavých a historicky cenných hrobkách a hrobech významných osobností města Vrchlabí.


Více informací
Hřbitovní stezka „Za pamětí Vrchlabí“
Letní provoz lanovky KEJNOS na Benecku

Letní provoz lanovky KEJNOS na Benecku

Provoz lanovky Kejnos výrazně ulehčí cestu nejen turistům, ale i cyklistům mířícím například na rozhlednu Žalý. Cyklisté i pěší s kartou hosta budou mít lanovku s 50% slevou a děti do 12 let zdarma. Předpokládaný provoz je každý víkend o prázdninách (so-ne) každou ½ hodinu (v případě velkého zájmu i častěji) od 9-16 hodin.


Více informací

Omezení na cestách v KRNAP

Správa Krkonošského národního parku v zimních měsících dočasně zakazuje vstup z důvodu ochrany přírody na komunikace vedoucí k přezimovacím objektům a krmelištím. Ostatní omezení vyplývají z prací probíhajících na cestách (opravy, přibližování dříví). Aktuální přehled omezení na cestách najdete také podrobně na mapovém serveru Správy KRNAP. 


Více informací
Omezení na cestách v KRNAP
Soutěž popularity „Informační centrum 2018“

Soutěž popularity „Informační centrum 2018“

Další ročník prestižní ankety „Informační centrum roku“ je tu. Anketa je určena široké laické i odborné veřejnosti. Hlasovat pro své oblíbené infocentrum můžete do 31. srpna 2018 a to pouze z jedné IP adresy ve všech čtrnácti krajích, pouze pro jedno TIC v kraji.


Více informací

TOP akce v Krkonoších – červenec 2018

Léto je čas dozrávání jahod, lenošení u vody se skleničkou vychlazeného nápoje, ale také aktivního zdolávání vrcholků hor a návštěv zajímavých míst. Tento prázdninový měsíc vám nabízí náruč rozmanitých akcí se zábavou a poznáním pro celou rodinu.


Více informací
TOP akce v Krkonoších – červenec 2018
Krkonoše a podkrkonoší

Krkonoše na sociálních sítích

Chcete-li být stále v obraze, dovídat se i zákulisní informace, dostávat tipy na zajímavé akce a informace o Krkonoších, sdílet s námi vaše zážitky i jedinečné fotografie z výletů, pak se staňte našim fanouškem.

Profil máme na FacebookuTwitteru a Instagramu. Krkonoše a podkrkonoší

Facebook Twitter Google+

Krkonoše - svazek měst a obcí
Zámek 1
543 01 Vrchlabí

E-mailsvazek@krkonose.eu

WWWwww.krkonose.eu

Odrážka Unikátní Krkonoše
Odrážka Turisté a cyklisté vítejte
Odrážka Lyžařský ráj
Odrážka Krkonoše pro všechny
Odrážka Hory zážitků
Odrážka Služby a doprava

Odrážka Newsletter
Odrážka Archiv

Krkonoše a podkrkonoší

Pokud chcete zrušit zasílání e-mailů, klikněte na tento odkaz: ZDE